Pondělí˝ 25. května 2015

>>Terorismus

Archív - Terorismus
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

Krym z pohledu nerusofila

blog.idnes.cz, Jan Zeman - [21.03.2014]

Co se stalo: provokatéři zneužili oprávněné nespokojenosti lidí se zkorumpovanou vládou, destabilizovali Ukrajinu, a tak historicky a demograficky drtivě ruská oblast využila práva sebeurčení a přešla ke stabilnějšímu ruskému sousedovi. Nevidím žádný racionální důvod, proč by z takové lapálie měla být třetí světová.


Více...

Ukrajinští poslanci zbili ředitele televize, přinutili ho podepsat rezignaci

Lidové noviny - [20.03.2014]

Skupina poslanců za nacionalistickou stranu Svoboda vtrhla do kanceláře ředitele ukrajinské státní televize Oleksandra Pantelejmonova a bitím jej donutila k rezignaci. Popudilo je, že televize přenášela slavnostní akt podpisu zákonu o anexi Krymu. Na sociálních sítích vzbudil incident vlnu kritiky, uvedla BBC.


Více...

Russia Calls on Ukraine to Outlaw Nationalist Groups

AFP - [15.03.2014]

Two people were killed in Ukraine’s Russian-speaking city of Kharkiv when nationalists opened fire on a group of men trying to storm their headquarters late on Friday. Several people were also injured in the gun fire. The nationalists surrendered, and police said they made 30 arrests. “Arresting neo-fascists in Kharkov should mark the beginning of large-scale activities to neutralize and punish the extremists who are getting out of hand,” Dolgov said, using the Russian name for the city.


Více...

Russia opens criminal probe into Ukrainian nationalist leader

The Times of India - [14.03.2014]

Russia has launched a criminal investigation into Ukrainian nationalist leader Oleg Tyahnybok for allegedly fighting Russian forces in Chechnya, the powerful investigative committee said on Friday, in a largely symbolic move.


Více...

Exposed: CIA, NATO and NGOs created the Ukrainian crisis

Hang The Bankers - [12.03.2014]

Breaking through the mainstream media’s suppression of contrary voices regarding the Ukraine crisis, RPI advisors Dennis Kucinich and Lawrence Wilkerson this week expose, on Fox News and MSNBC respectively, the United States government’s role in creating the crisis.


Více...

In Ukraine, nationalists gain influence - and scrutiny

Reuters - [07.03.2014]

Expert opinions on Svoboda in particular are divided. Per Anders Rudling, an associate professor at Lund University in Sweden and researcher on Ukrainian extremists, has described Svoboda as "neo-fascist". He told Britain's Channel 4 News: "Two weeks ago I could never have predicted this. A neo-fascist party like Svoboda getting the deputy prime minister position is news in its own right." But Ivan Katchanovski, a political scientist at the University of Ottawa who has studied the far-right in Ukraine, disagreed that Svoboda was so extreme. "Svoboda is currently best described as a radical nationalist party, and not as fascist or neo-Nazi," he said. "It is now not overtly anti-Semitic."


Více...

Nenechme se zatáhnout do studené války proti Rusku!

blog.ihned.cz, Petr Hampl - [06.03.2014]

Tentokrát nejde o spor demokracii s komunismem, ale o válku evropských kavárenských intelektuálů proti zbytku světa


Více...

Zpravodaj ČT Karas: Na Krymu vítali ruské osvoboditele

ČT24, Miroslav Karas - [04.03.2014]

Zatímco západní politici v čele s EU a USA sobotní intervenci Ruska na Krym ostře odsoudili, většina lidí, kterých se přítomnost ruských jednotek v ulicích krymských měst bezprostředně týká, příchod vojáků s jásotem přivítala. Podle zvláštního zpravodaje ČT na Ukrajině Miroslava Karase jsou těmto obyvatelům názory Západu lhostejné, svou budoucnost vidí jen ve spojení s Moskvou.


Více...

Tajní zabijáci NATO? Nevinného Itala věznili 22 let

tyden.cz - [18.03.2013]

Jeho noční můra začala, když mu bylo 18 let. V únoru roku 1976 zazvonili u bytu Giuseppa Gulotty na Sicílii karabiniéři a vyzvali ho, aby s nimi šel do místních kasáren, že potřebují něco vysvětlit. Šlo o vraždu dvou jejich kolegů. Zednickému učni začalo od tohoto okamžiku peklo, které vyústilo v jeho uvěznění na dlouhých 22 let.


Více...

Vůdce Al-Káidy se domluvil s USA a Saúdy na vyslání 5 000 bojovníků do Sýrie

reformy.cz - [04.09.2012]

Reportáže ze Středního východu hlásí, že militant, který v Afghánistánu bojoval bok po boku spolu s Usámou bin Ládinem, a který je nyní vůdcem skupiny spojené s Al-Káidou v Jižním Jemenu, potvrdil dohodu se Spojenými státy a Saúdskou Arábií o vyslání 5 000 bojovníků Al-Káidy do Sýrie.


Více...

False Flag

Foreign Policy - [13.01.2012]

A series of CIA memos describes how Israeli Mossad agents posed as American spies to recruit members of the terrorist organization Jundallah to fight their covert war against Iran.


Více...

Fake terror plots, paid informants: the tactics of FBI 'entrapment' questioned

The Guardian - [16.11.2011]

Critics say bureau is running a sting operation across America, targeting vulnerable people by luring them into fake terror plots


Více...

Norský útočník Breivik chodil po Oslu s pistolí v ruce

lidovky.cz - [15.09.2011]

Norský pravicový extremista Anders Breivik si před odpálením bomby v Oslu 22. července nerušeně chodil po norské metropoli s pistolí v ruce.


Více...

Česká vláda chystá pro internet Velkého Bratra

diit.cz - [12.09.2011]

Internetový portál ČT24 České televize informoval včera večer o plánu naší vlády zřídit „kyberbezpečnostní jednotku“, která by dohlížela nad veškerým děním na českém internetu… Velkého Bratra tentokráte nemáme v uvozovkách, protože nejde o žádnou nadsázku, ale něco, co se může stát skutečností, pokud se nejnovější plán naší vlády stane realitou. Kyberbezpečnostní jednotka sestavená z lidí dodaných ministerstvem vnitra a Národním bezpečnostním úřadem (NBÚ) by celý den sledovala, co se na internetu děje a pro určité případy by mohla mít i pravomoc část sítě vypnout.


Více...

Tripoli commander denies al Qaeda links: report

Reuters - [03.09.2011]

A senior Islamist rebel in charge of controlling Tripoli since the fall of Muammar Gaddafi denied links to al Qaeda and said he had been tortured by U.S. intelligence officers in 2004, French daily Le Monde reported on Saturday.


Více...

Rebel military chief says he was tortured by CIA

The Independent - [02.09.2011]

The overthrow of Gaddafi has brought together strange allies, but few stranger than Abdulhakim Belhaj, the military commander of all rebel military forces in Tripoli, and Nato. An Islamist whom Gaddafi tried to have the US list as a terrorist, Mr Belhaj says he was tortured by CIA agents after being arrested in the Far East in 2004 and later handed over by them to Colonel Gaddafi for further torture and imprisonment in Libya.


Více...

Zaujalo nás: Norský masakr. Tak ještě jednou si to shrňme

komentář na www.zvedavec.org - [29.07.2011]

Tak si to ještě jednou shrňme. Jsem takovej celkem obyčejnej norskej vohnout a sere mě, že mi vláda dělá z vlasti multikulti bordel. A tak jsem se rozhodl, že jim všem ukážu, zač je toho loket. Přestože mám v hlavě trochu guláš a nevím, jestli chci být dokonalým křesťanem, nebo zednářem, nebo CheGuevarou, tak cíl mám jasný- bomba a pak střílečka jako na Playstationu.


Více...

Stále více otazníků kolem masakru v Norsku

prvnizpravy.cz - [27.07.2011]

Média sice stvořila jednoduchý příběh, jakoby měla ve všem jasno, řada nesrovnalostí ale médii předkládanou verzi příběhu narušuje, mnohá - i policejní - sdělení si vzájemně protiřečí. Vybrali jsme několik zajímavých argumentů, které do oficiální linie příběhu nezapadají a mohou poukazovat na to, že Breivik možná nejednal sám za sebe.


Více...

K rozsahu norské tragédie přispěl nezájem pracovníků tísňové linky

ČT24 - [26.07.2011]

Podle nejnovějších informací týkajících se pátečního masakru na ostrově Utöya v Norsku mohli ke zpoždění zásahu proti vraždícímu střelci přispět zaměstnanci tísňové linky. Podle některých lidí, kteří na linku volali, byli v první chvíli odbyti s tím, že nemají blokovat linku, pokud nevolají ve spojitosti s útokem v centru Osla. Útočník Anders Breivik měl tak víc než hodinu na to, aby účastníky letního tábora postřílel. Obviněný se u soudu domáhal dalšího vyšetřování včetně toho, že 'existují další dvě buňky v jeho organizaci'." Nicméně dříve policii řekl, že jednal sám. Policie proto nemůže vyloučit, že měl Breivik komplice, proto nyní po údajných komplicích pátrá.


Více...

Útok v Norsku proveden pod "falešnou vlajkou"

Czech Free Press - [23.07.2011]

Nedlouho před událostmi v Norsku vydalo americké Ministerstvo pro domácí bezpečnost (DHS - Department of Home Security) propagandistické video, charakterizující bílou americkou střední třídu jako potenciální teroristy a členy „bílé al-Kajdy“, což je termín vytvořený k tomu, aby si lidé spojili obrázek islámské teroristické skupiny vytvořené americkou CIA s „pravicovými extrémisty" v Americe.


Více...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >
BTC Clicks banner