Čtvrtek 24. dubna 2014

Parkinsona. K obědu Alzheimera. K večeři rakovinu.

ceskapozice.cz,   Středa 1. června 2011

Výsledek dvouletého pátrání: Průmyslově vyráběné potraviny nesou vinu na epidemickém šíření chronických nemocí v západním světě.

HOT TOP|Světové události
Petr Matějček | 01.06.2011 - 12:10
  • Ročně se v Evropě rozpráší 140 tisíc tun pesticidů.
  • Množství celosvětově vyráběných chemických látek narostlo od druhé světové války z jedné na 400 milionů tun ročně. Evropan za rok průměrně spotřebuje 92 kilogramů umělé hmoty, přičemž 40 procent připadá na potravinové obaly.
  • Dle Světové zdravotnické organizace se ročně pesticidy přiotráví jeden až tři miliony lidí, dvě stě tisíc z nich na otravu zemře.
  • Výskyt rakoviny se za uplynulých 30 let zdvojnásobil.
  • Dramaticky rovněž narostl výskyt Parkinsonovy a Alzheimerovy nemoci.

To jsou fakta a následky. Průmysl však tuto souvislost neoblomně popírá. Francouzská investigativní novinářka Marie-Monique Robinová se proto vydala na dvouletou cestu kolem světa. A ve svém dokumentárním filmu Náš denní jed (Notre poison quotidien) nakonec dokázala, že tato souvislost existuje. (V německé verzi je možné ho zhlédnout na YouTube.) Přitom odhalila pravou tvář schvalovacích úřadů – nebrání nás, protože je řídí chemický průmysl. Ukázala systém, který neslouží spotřebitelům, nýbrž výrobcům. Za profit několika jedinců platíme vlastním zdravím. Marie-Monique Robinová ve svém dokumentu odhaluje neuvěřitelný skandál.

„Na své cestě od pole zemědělců až po talíř spotřebitele jsem zjistila, že nás průmysl každý den o trochu víc otráví. S jídlem denně přijímáme zbytky pesticidů a přídavných látek. Chemický koktejl, jehož účinek je naprosto nevyzpytatelný. Nakonec se dá říct, že průmyslově vyráběné potraviny mají vinu na epidemickém šíření chronických nemocí v západním světě,“ prohlásila Robinová během premiéry svého dokumentárního snímku.

view counter
Pesticidy

Marie-Monique Robinová začíná svou reportáž návštěvou francouzských zemědělců, kteří trpí chronickými nemocemi, za což viní práci s pesticidy. Například Gilbert Vendé po vdechnutí jedovaté látky onemocněl Parkinsonovou nemocí. Postižení jako on dokonce dostávají podporu od zdravotní pojišťovny. Existují totiž studie, které dokázaly přímou souvislost mezi Parkinsonovou nemocí a pesticidy. Jde tedy vlastně o nemoc z povolání. Jsou-li tedy pesticidy natolik jedovaté, že po nich onemocní zemědělci, co jejich zbytky v potravinách a jídle?

Ze statisíce chemických látek, které se od druhé světové války dostaly na trh, jich bylo analyzováno pouze devět set

Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) hraje v oblasti výzkumu této nemoci klíčovou roli. Připravuje studie, které klasifikují chemické látky dle jejich rakovinotvorného potenciálu. A tím se staly důležitým zdrojem informací pro schvalovací úřady. Experti posuzují vědeckou literaturu o daných látkách – všechny studie zveřejněné v takzvaných impaktovaných časopisech. Chemické látky se dělí do tří kategorií. První se nazývá rakovinotvorné pro člověka. Pro zařazení do ní musí existovat konkrétní epidemiologická data. Jde například o azbest či benzen.

Druhá kategorie se nazývá možné rakovinotvorné pro člověka. A patří do ní látky, pro které existují více či méně rozsáhlá data z pokusů na zvířatech. Ze statisíce chemických látek, které se od druhé světové války dostaly na trh, jich IARC analyzovala pouze devět set, přičemž polovina z nich spadá do třetí kategorie – nelze zařadit. To však v žádném případě neznamená, že by látky, které IARC neklasifikovala a běžně se používají, byly neškodné. „U většiny z nich se zatím ještě nikdo nezabýval jejich možným rakovinotvorným účinkem,“ tvrdí šéf programu studií IARC Vincent Cogliano.

Existují studie, které dokázaly přímou souvislost mezi Parkinsonovou chorobou a pesticidy. Jedná se tedy vlastně o nemoc z povolání. Jenže když jsou pesticidy tak jedovaté, že po nich onemocní zemědělci, co jejich zbytky v jídle?

Pro experty je značně složité vypracovat seriózní hodnocení, protože většina z experimentálních studií není veřejná. „Firmy pravděpodobně nemají zájem zveřejňovat výsledky, které by mohly poukazovat na nebezpečí, pokud je k tomu nic nenutí,“ tvrdí Cogliano. V roce 2007 zveřejnila IARC společně s francouzskými akademiemi pro medicínu a vědu zprávu o příčinách rakoviny ve Francii. Píše se v ní, že žádný z pesticidů, jež se v současnosti používají, není u lidí či zvířat příčinou rakoviny. Navzdory tomu existují alespoň dva pesticidy, dichlorvos a chlorothalonil, klasifikované ve druhé kategorii. To znamená, že minimálně u zvířat rakovinu způsobují. Tato zpráva tedy nemůže být pravdivá, s čímž souhlasí i Cogliano.

Zhruba tři roky po zavedení Aspartamu vědci zaznamenali zvýšený výskyt nádorů mozku u populace Spojených států.
Aspartam

V současnosti se v Evropě může používat tři sta přidatných látek. Jednou z nich je aspartam. Synteticky vyrobené sladidlo, které je přítomné v minimálně šesti tisících běžných potravinách, sycených nápojích, produktech bez cukru, umělých sladidlech, žvýkačkách i prášcích. Dějiny aspartamu mohou posloužit jako příklad. Ukazují se v nich totiž i metody, s jejichž pomocí se průmysl snaží zmanipulovat povolovací proces. V roce 1965 látku náhodně objevil chemik farmaceutického koncernu G.D. Searle. O devět let později společnost požádala o povolení u americké vládní agentury pro potraviny a léky (FDA), která je zodpovědná za kontrolu a regulaci potravin, doplňků stravy léčiv a podobně. V roce 1981 FDA aspartam pod názvem NutraSweet povolila s maximální denní dávkou 50 miligramů. Odborník na toxikologii FDA David Hattan je sice přesvědčený, že aspartam je neškodný, ale současně přiznává, že agentura stanovila maximální denní dávku na základě studie společnosti Searle.

„Není normální, předstírá-li mléčná žláza samičky, která není březí, těhotenství,“ varuje cytoložka Ana Sotová z Bostonské univerzity

Tím se dostáváme k jádru problému. Studie, které firma Searle předložila, byly v sedmdesátých letech značně sporné. K jejím kritikům patřil například neurolog John Olney: „Právě jsme publikovali článek, který ukazuje zvýšený výskyt nádorů mozku a zhoubnost nádorů u Američanů, jenž začíná zhruba tři roky po zavedení aspartamu.“ Na otázku, proč se aspartam stále prodává, způsobuje-li nádory mozku, Olney odpověď nezná: „Zřejmě FDA neodvedla dobrou práci.“

Postup je v tomto případě opravdu zvláštní. Investigativní novinářka Robinová nakonec získala přístup k interním archivům FDA. A zjistila, že John Olney požádal agenturu několikrát o vysvětlení. Na jejich základě pak FDA provedla dvě interní vyšetřování, aby zkontrolovala data společnosti Searle. A nakonec sestavila i vyšetřovací komisi, která rozhodla, že by aspartam neměl být připuštěn na trh, dokud nové studie nedokážou, že není rakovinotvorný. Poté se však předsedou představenstva společnosti Searle stal Donald Rumsfeld, který byl v té době i poradcem tehdejšího amerického prezidenta Ronalda Reagana, a aspartamu se rázem otevřely dveře do domácností.

Bisfenol A

Plasty byly dlouhou dobu považované za biologicky neškodné. To však není pravda. Zjistili to cytologové z Bostonské univerzity, kteří v roce 1987 zkoumali nádorové buňky odpovědné za karcinom prsu. Vědci je stimulovali k rozmnožování tím, že přidávali estrogen. Buňky experimentální i kontrolní skupiny byly uschované v plastových trubičkách.

Evropan za rok průměrně spotřebuje 92 kilogramů umělé hmoty, přičemž 40 procent připadá na potravinové obaly. Ty často obsahují Bisfenol A, který s největší pravděpodobností způsobuje neplodnost a rakovinu.

„Experiment jsme mnohokrát opakovali a pokaždé dospěli ke stejným závěrům. Bez ženského pohlavního hormonu estrogen se nádorové buňky nerozmnožovaly, s ním však ano. Pak se najednou začaly rozmnožovat v obou případech. Zkontrolovali jsme celý proces a nakonec zjistili, že aktivitu způsobují trubičky, ve kterých jsme buňky uschovávali,“ vysvětluje Ana Sotová z Bostonské univerzity. Množení buněk vyvolal synteticky vyrobený hormon bisfenol A, který se coby antioxidant přidává do umělých hmot.

Vědci se proto soustředili na bisfenol A, protože se často objevuje v potravinových obalech. A zjistili, že zvíře, které bylo již v mateřském lůně vystaveno bisfenolu A, má ve čtyřech měsících vyvinutou mléčnou žlázu stejně, jako by bylo březí. „Rozhodně není normální, předstírá-li mléčná žláza samičky, která není březí, těhotenství,“ varuje Sotová. Vědci provedli testy s dávkou 250 nanogramů na kilogram, což je 200krát nižší množství než maximálně dovolená lidská denní dávka. „Bisfenol A pravděpodobně způsobuje neplodnost a rakovinu. Možná nikoli nám samotným, ale určitě našim nenarozeným dětem,“ komentuje to v dokumentu Robinová.

Indie

Poté, co Robinová poskládala šokující puzzle a potvrdila si, že rychlý nárůst chronických onemocnění úzce souvisí s industrializací produkce potravin, vydala se na cestu po rozvojových zemích, které tento explozivní koktejl zatím neokusily, protože většina jejích obyvatel nepřevzala západní životní a stravovací způsoby. Patří k nim například Indie, v níž je dle IARC počet 20 nejčastějších druhů onemocnění rakovinou desetkrát až 30krát nižší než na Západě. Ve státě Oriša (dříve Urísa) na východním pobřeží Indie je rakovina téměř neznámá, podobně jako nadváha. Neexistuje tam chemické znečištění a lidé jedí vlastní produkty – především ovoce a zeleninu, které uzrály bez pesticidů.

V Indii je míra dvaceti nejčastějších druhů rakovin desetkrát až třicetkrát nižší, než na západě. Ve státě Oriša na východním pobřeží Indie je rakovina téměř neznámá, podobně jako nadváha.

Navíc se Indové řídí příslovím: Nech své jídlo být svou medicínou a medicínu svým jídlem. Vystihuje používání kurkumy v tradiční indické kuchyni. Ta neslouží jen k ochucení pokrmů, ale i ochraňuje před řadou nemocí, například rakovinou, kožními chorobami a žaludečními problémy.

Zbývá vyřešit otázku, kterou se dokument Robinové nezabývá: Pokud nám potravinářský průmysl systematicky působí otravu, proč dnes žijeme déle než v minulosti? Údajně jde o pouhou propagandu.

Dnešní starý člověk se narodil během druhé světové války – před začátkem průmyslového zemědělství. Následky používání chemických látek se však mohou objevit až 30 let po jejich uvedení na trh. „V USA už vidíme náznaky, že délka života opět klesá,“ komentuje nejnovější studie Linda Birnbaumová, ředitelka Státního institutu pro zdravotní otázky související s životním prostředím. Dle ní argument, že žijeme déle, používá především potravinářský průmysl.P�evzato z ceskapozice.cz

Zobrazeno: 426x

<< K t�matu

http://www.velkaepocha.sk/2012051419529/Moderni-psychiatrie-vic-skody-nez-uzitku.html

Neděle 20. května 2012

Ještě bych ale dodala, že nemá cenu, aby pod vlivem výčitek svědomí udělali to, co ona. Je lepší, aby se zamysleli nad tím, jak a proč se tak chovali, a jak strašlivé jsou naučené negativní vzory myšlení a jak zhoubná je mentalita davu.

Čtvrtek 31. leden 2013

KVALITA ALOE, KTEROU UŽÍVÁTE, JE VELMI DŮLEŽITÁ. Kvůli účinkům, které je schopna poskytnout, i kvůli Vaší kapse. Už pan Rockefeller říkal, že není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné (myšleno nekvalitní) věci. U ALOE VERA platí víc než kdekoli jinde, že když desítky firem se snaží dělat totéž, tak to nikdy totéž není. NEJVYŠŠÍ MOŽNÁ KVALITA PRODUKTŮ Z ALOE A TEDY NEJVĚTŠÍ MOŽNÝ PŘÍNOS PRO VAŠE ZDRAVÍ A ZDRAVÍ VAŠICH BLÍZKÝCH JE POUZE OD JEDINÉ FIRMY NA SVĚTĚ. Podívejte se na FB stránku HARMONIE - ZDRAVOTNÍ PORADNA. Poradí Vám lékař a pošleme Vám řadu produktů z aloe, včetně některého ze 4 základních, které prospívají všem – nemocným lidem, ale i lidem zdravým. To znamená 4 druhy gelu (nebo šťávy z vnitřku listů, podle toho, jak tomu chcete říkat). DOBRÁ ALOE MÁ 2 ZÁKLADNÍ ÚŽASNÉ VLASTNOSTI: A) CO JE V TĚLE V NEPOŘÁDKU, TO NAPRAVUJE. Nemusíme jí říkat, co – sama si to najde. B) CO MÁ URČITÝM ZPŮSOBEM FUNGOVAT, TO JEŠTĚ VÍC UPEVŇUJE A POSILUJE. Od jednotlivých orgánů a jejich funkcí, přes tkáně až po skutečně všechny jednotlivé buňky našeho těla. Má schopnost vstřebat se do každé buňky, vyčistit ji od škodlivin a pomoci jí fungovat tak, jak správně má. Proto je velmi vhodné, aby ji pravidelně užívali i zdraví lidé. U těch stačí minimální dávky. Na počátku jsme toho věděli o aloi asi tolik, jako možná nyní Vy. Jen, že existuje a že MÁ VÝBORNOU POVĚST PRO SVÉ ÚČINKY, POUŽÍVÁNA LIDSTVEM UŽ ASI 3 000 LET. Přes původní spolupráci s jinou firmou, která si ke svému sortimentu vůní přibrala aloi, aby na ní participovala a rejžovala napodobováním výrobků včetně jejich názvů, jsme se dostali až k samému čistému prameni. K nejlepší firmě, která v tomto oboru existuje a je na absolutní světové špičce nejen v množství produkce, ale také V TOM NEJDŮLEŽITĚJŠÍM - V NEKOMPROMISNÍ KVALITĚ A ÚČINNOSTI SVÝCH VÝROBKŮ. Sama si aloi ekologicky pěstuje na vlastních plantážích bez umělých hnojiv, herbicidů a pesticidů, ručně sklízí z rostlin jen ty listy, které jsou optimální počet let staré a vyzrálé a mají tedy nejvyšší obsah účinných látek (další se odřezávají až příští roky), má celosvětově platné patenty pro způsob zpracování a stabilizace gelu, které nesmí žádná jiná firma používat. Takže tento zpracovaný gel z aloe vydrží ve speciální třívrstvé lahvi při běžné teplotě po dobu 4 let, dokud ji neotevřete. Po celou tu dobu MÁ VLASTNOSTI, OBSAH ÚČINNÝCH LÁTEK A Z TOHO VYPLÝVAJÍCÍ BLAHODÁRNÉ ÚČINKY NAPROSTO STEJNÉ JAKO GEL Z PRÁVĚ UŘÍZNUTÉHO LISTU NA PLANTÁŽI. A TO VČETNĚ ŽIVÝCH ENZYMŮ! Pro maximální přínos Vašemu zdraví mají OBROVSKÝ VÝZNAM 2 ZMÍNĚNÉ SKUTEČNOSTI: 1) FIRMA MÁ CELÝ PROCES POD SVOJÍ VLASTNÍ A VELMI PEČLIVOU KONTROLOU. Od přípravy půdy a sázení malých rostlinek, přes zpracování až po dopravu a distribuci. Od žádného jiného pěstitele nic nenakupuje a žádnému jinému zpracovateli nic neprodává. NA VÝVOJI NOVÝCH PRODUKTŮ PRACUJÍ V JEJÍCH LABORATOŘÍCH NEJLEPŠÍ VĚDCI A LÉKAŘI. Včetně nositele Nobelovy ceny za výzkum oxidu dusnatého a L-argininu, dr.Ferida Murada. (Takže JE JASNÉ, KTERÁ FIRMA NA SVĚTĚ VYRÁBÍ TAKÉ NEJÚČINNĚJŠÍ A NEOŠIZENÝ PRODUKT, JEŽ VÝZNAMNĚ PODPORUJE NEJEN PŘIROZENOU EREKCI, ALE ZDRAVÍ CELÉHO KARDIOVASKULÁRNÍHO SYSTÉMU SPRÁVNOU DILATACÍ CÉV A ZAJIŠTĚNÍM PRŮTOKU KRVE. Ta firma z reklamy dr.Uzla to tedy není). 2) FIRMA MÁ ŘADOU PATENTŮ CELOSVĚTOVĚ CHRÁNĚNÝ DOKONALE VYCHYTANÝ ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ ALOE A JEJÍHO GELU, aby se při tom a ani následně neničily žádné z 280 VELMI CITLIVÝCH LÁTEK, které nám pomáhají ke zdraví (a našim zvířecím kamarádům také). Ostatní firmy vlivem způsobu pěstování aloe, sklizní i nevyzrálých listů, nákupem suroviny od jiných pěstitelů, nad jejichž způsobem pěstování a sklizně nemají kontrolu, zpracováním celého listu včetně slupky, nutností používat méně vhodné způsoby zpracování a stabilizace gelu a dalšími vlivy jsou jen druhou a mnohdy i třetí kvalitativní ligou. Celou produkci lídra v oboru aloe a mnoha dalších produktů pro zdaví, krásu, ale i běžné denní použití prodávají zákazníkům VE 150 ZEMÍCH SVĚTA JEHO VYŠKOLENÍ PORADCI. Žádné lékárny, žádné drogerie. ZÁKAZNÍK SI TOTIŽ ZASLOUŽÍ ODBORNÝ SERVIS A INDIVIDUÁLNÍ MNOŽSTVÍ KONKRÉTNÍCH INFORMACÍ PRO JEHO SITUACI A PODLE HLOUBKY JEHO ZÁJMU. A také si zaslouží záruku vrácení kteréhokoli, byť i zčásti spotřebovaného výrobku, a to z jakéhokoli důvodu a dostane zpět celou kupní cenu. To je jednak velmi férové a jednak to LOGICKY HOVOŘÍ O KVALITĚ, ÚČINNOSTI A OBLÍBENOSTI KTERÉHOKOLI VÝROBKU TOHOTO PRODUCENTA. Pokud by tomu tak nebylo, buď by zkrachovala celá firma nebo by byl alespoň stažen takový produkt z výroby a distribuce. Mohu Vás ujistit, že ŽÁDNÝ VÝROBEK, KTERÝ JE VŽDY TEPRVE PO MNOHALETÉM PEČLIVÉM VÝZKUMU A VÝVOJI UVEDEN NA TRH, NIKDY Z VÝROBY STAŽEN NEBYL. Zkuste to porovnat s jinými firmami v oboru ALOE, DEKORATIVNÍ I PĚSTÍCÍ KOSMETIKY, DOPLŇKŮ VÝŽIVY, PRODUKTŮ PRO DENNÍ POUŽITÍ V KOUPELNĚ, PRODUKTŮ PRO ZDRAVOU ÚPRAVU VÁHY nebo třeba s léky. Všechny vyjmenované okruhy výrobků produkuje a dodává tato firma - tedy kromě léků. LÉKŮM NAŠE ALOE DOKÁŽE POMOCI 2 ZPŮSOBY: 1) POSILOVAT KLADNÉ ÚČINKY LÉKŮ jejich lepším vstřebáním a využitím, takže Vám lékař může po čase podle výsledků jejich dávky postupně snižovat. 2) ELIMINOVAT JEJICH VEDLEJŠÍ ŠKODLIVÉ ÚČINKY, což je ještě důležitější. Mnoho lidí si užíváním léků kvůli nějakému problému přivodí problém další a … dostanou kvůli tomu další „lék“. Určitě máte ve svém okolí lidi, kterým tento princip nabalující se sněhové koule přinesl potřebu užívat denně už 5-10 různých pilulek, kterým se z nějakých nejasných důvodů tradičně říká léky. Naštěstí může všem velmi pomoci pravidelné užívání aloe vera a podle konkrétní zdravotní situace případně i doplnění některým dalším produktem od našeho výrobce. Je jich kolem 40 druhů a mnohé z nich jsou vhodné i pro lidi zdravé jako prevence, pro posílení určitých funkcí organismu nebo prostě pro lepší vitalitu a kondici. Naše firma za několik desítek let své existence a produkce nezaznamenala ani jedenkrát meziroční stagnaci. A to i v dobách celosvětových recesí a krizí, včetně té současné. A disribuce se rozrostla až do dnešního počtu 150 zemí světa. STAČÍ ?

Pondělí˝ 18. března 2013

http://www.velkaepocha.sk/2012051419529/Moderni-psychiatrie-vic-skody-nez-uzitku.html

Neděle 20. května 2012

Měli bychom se včas bránit žalobami proti takovým hnusným šikanujícím úředníkům, abychom nakonec nechodili očipovaní jako zvířata. Musí pro ně být strašné pomyšlení, že utýrali starou paní k smrti.

Čtvrtek 31. leden 2013

(P�idej vlastn� p��lohu k t�matu)

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakr�t t�i?

BTC Clicks banner