Středa 17. září 2014

Humanitární válka v Libyi a světové vládnutí

srsen.wordpress.com,   Sobota 28. května 2011

Rozhodnutí o humanitární intervence/válce v Libyi je dost možná vážným precedentem jak pro americkou zahraniční politiku, tak pro roli světového vládnutí samozvaného „mezinárodního společenství“. O čem rozhodlo 15 nezvolených zástupců u kulatého stolu v Radě bezpečnosti OSN, je považováno za legitimní, ačkoli došlo k porušení suverenity země, ve které došlo k zásahu. Americký prezident toto rozhodnutí vzal jako záminku k hrubému porušení zákonného politického procesu a obavy o to, zda taková degradace demokracie postupně neotevírá dveře světovému vládnutí, jsou určitě na místě:

Kongresman (Paul), který se objevil v pořadu Freedom Watch se soudcem Andrewem Napolitanem, si nebral žádné servítky, když vysvětloval, proč je přesvědčen o tom, že si Obama šel pro oprávnění bombardovat na Libyi raději do OSN než do Kongresu. „Myslím si, že je filosoficky přesvědčen o jedné světové vládě,“ tvrdil Paul. „Chce nás nahnat tímto směrem. Nevěřím, že je přesvědčen o tom, že státní suverenita má nějakou hodnotu. Z tohoto důvodu poníží Kongres, kdykoli má k tomu příležitost,“ pokračoval. „Pokud ponižuje Kongres a může čerpat svou moc z OSN, pak vyzdvihuje to, v co věří. Není v tom však sám, vedení obou stran se tímto směrem posunují již dlouhou dobu,“ dodal kongresman. „Když přemýšlím o všem tom úsilí, které naši zakladatelé vynaložili, aby učinili z Kongresu ten nejdůležitější orgán – a oni jsou teď ti nejochotnější v tom, jak se vzdát svých výsad a dát je vládní a soudní moci, a činí tak znova a znova. Naše vedení ve Sněmovně reprezentantů se po celou dobu, co tam jsem, vždy podřizovalo exekutivě,“ řekl.
Paul ještě jednou vyzval americký lid, aby pochopil, že vojenský vpád do Libye je konjunkturální válka.  „Je nepotřebná, je špatná, nemá nic společného s národní bezpečností, nemá co dělat s obranou této země,“ řekl. „Myslím si, že za tím je něco více. Tohle může být jen jejich krytí. Možná, že ropa je v tomto případě ten důležitý problém. Nešli jsme z humanitárních důvodů do Rwandy, takže si nejsem jistý, zda tou skutečně přesvědčivou odpovědí není ropa.“
zdroj: http://outsidermedia.cz/-Ron-Paul-Obama-nas-zene-pod-jednu-svetovou-vladu-1.aspx

Jiní s konceptem světového vládnutí problém nemají. Francouzský filozof Bernard-Henri Lévy, jehož podporu při prezidentské kampani si u něj osobně žádal prezident Sarkozy, vyjádřil radost nad posílením světovládných funkcí Rady bezpečnosti OSN:

Je zvyklý na kontroverze – už od Bosny v devadesátých letech a z Burundi v roce 2000. Minulý týden byl tento francouzský intelektuál terčem kritiky za to, že údajně přesvědčil prezidenta Sarkozyho, aby se setkal s rebely v Libyi a aby je uznal jako nezávislou vládu (pozn. rebelové skutečně na jeho pozvání v Paříži byli). BHL, pod kteroužto zkratkou je filozof znám ve Francii, je obviňován, že se plete do politiky.
„Upřímně řečeno, je mi to jedno,“ tvrdí u čaje v kavárně na levém břehu Seiny v Paříži. „To, k čemu v této záležitosti došlo, je o tolik důležitější než tato směšná kritika. Důležité je, že se mezinárodně uznalo právo porušování suverenity. Poprvé v historii tento koncept schválila Arabská liga, Africká unie a Rada bezpečnosti OSN. To je nesmírně významné.“
zdroj: http://www.blisty.cz/art/57926.html

Vzhledem k tomu, že intervence v Libyi přerůstá ve válku, a že se jedná o naprosto arbitrární volbu, jak o tom mluví Paul, je skepse vůči původním záměrem intervenujících zemí skepse na místě. Otázku řešení možného masakru civilistů v Benghazi ale neberu na lehkou váhu – i když jde samozřejme o spekulaci (beru v potaz, že šlo ve skutečnosti o pouhou propagandu). Spolu se svatým Tomášem Akvinským bych zastával situační řešení takového problému (situační etika) – tedy opak rozhodování podle předem stanovených principů, což je podle mého to, o co příznivcům světového vládnutí jde: jsou to oni, kterým jde o zahození starých principů, aby potom byla z principu možná světovláda. Podle mého by bylo na místě užít jako diplomatického prostředku hrozbu užitím síly, i přestože by princip suverenity intervenci zakazoval. Kdyby byl Kaddáfi postaven před možnost vybrat si mezi bombardováním Benghazi, nebo osudem Sadáma Hussaina (Kaddáfiho se ostatně snaží jistí členové „mezinárodního společenství“ zavraždit už asi 30 let, takže by jej vážnosti svých záměrů nemuseli ani dlouho přesvědčovat), možná bychom („my“) nebyli po kolena v nezvladatelném konfliktu.

Otázku, zda v důvodem k intervenci v Libyi hraje role snaha o posílení světovládních pravomocí na úkor suverénní státní moci – posílení pravomoci nevolených „zástupců“ okolo kulatého stolu, kteří budou „řídit chování národů“, jak o tom otevřeně mluvil Bush starší v proslovu k první válce v Iráku – bychom měli mít na zřeteli.



P�evzato z srsen.wordpress.com

Zobrazeno: 288x

<< K t�matu

Hello! viagra , cialis online sales , viagra , cialis online sales ,

Středa 17. září 2014

Chanel Outlet Online, http://www.shopbestgoods.com/
Coach Factory Outlet Online, http://www.bestcustomsonline.com/
Nike Jordan Shoes, http://www.nike-jordanshoes.com/
Polo T Shirts, http://www.polo-tshirts.com/
Beats By Dre Outlet, http://www.beatsbydreoutlet.net/
Michael Kors Outlet Online, http://www.michaelkorsus.com/
North Clearace Outlet, http://www.northsclearance.com/
Ralph Lauren Outlet, http://www.ralph-laurensale.com/
Gucci Shoes Outlet, http://www.gucci-shoesuk2014.com/
Michael Kors Outlet, http://www.michael-korsstates.com/
Polo Outlet Store, http://www.polo-outlets.com/
Hermes Outlet Online, http://www.hermes-outletonline.com/
Ralph Lauren UK, http://www.ralph-laurenhome.com/
Marc Jacobs On Sale, http://www.marcjacobsonsale.com/
MCM Outlet, http://www.mcmworldwides.com/
Longchamp Outlet, http://www.salongchamppairs.com/
Canada Goose Outlet, http://www.canada-gooser.com/
Burberry Outlet, http://www.burberryoutlet2014.com/
Michael Kors Outlet, http://www.michaelkors.so/
Oakley Sunglaases Factory, http://www.oakley-sunglassfactory.com/
North Face Outlet Online, http://www.north-faceoutlets.net/
Moncler Clearance, http://www.moncler-clearance.com/
Woolrich Clearance, http://www.woolrich-clearance.com/
Barbour Jackets Outlet Online, http://www.barbour-jacketsoutlet.com/
Moncler Jackets Outlet Online, http://www.moncler-jacketsoutletonline.com/
Monster Beats Outlet, http://www.monsterbeatsbydres.net/
Louis Vuitton Outlet, http://www.louis-vuittonblackfriday.com/
Louis Vuitton Factory, http://www.lv-guccishoesfactory.com/
Discount Clothes Sale, http://www.cheapdiscountoutlet.com/
Coach Outlet Online, http://coachoutlet.iwopop.com/
Coach Factory Outlet, http://www.coachsfactoryoutlet.com/
Coach Black Friday, http://www.coach-blackfriday2014.com/
Coach Store Outlet Online, http://www.coach-storeoutletonline.com/
Coach Factory Outlet Online, http://www.coach-factorysoutletonline.com/
Coach Outlet, http://www.coachccoachoutlet.com/
Coach Factory, http://www.coach-factories.net/
Coach Purses Outlet Online, http://www.coach-pursesoutletonline.com/
Coach Outlet USA, http://www.coach-outletsusa.com/
Coach Outlet Online USA, http://www.zxcoachoutlet.com/
Coach Factory Outlet Online, http://www.mischristmas.com/
Black Friday, http://www.misblackfriday.com/
Coach Purses Outlet Online, http://www.newoutletonlinemall.com/
Ralph Lauren Polo, http://www.ralphlaurenepolo.com/
Ralph Lauren Black Friday
Coach Outlet OnlineCoach Outlet Online, http://www.shopbestgoods.com/
Louis Vuitton Outlet,http://www.shopbestgoods.com/louis-vuitton-bags-c-1.html
Hermes Bags Outlet,http://www.shopbestgoods.com/hermes-bags-c-2.html
Prada Outlet Online,http://www.shopbestgoods.com/prada-bags-c-3.html
Chanel Outlet,http://www.shopbestgoods.com/chanel-bags-c-4.html
Gucci Outlet,http://www.shopbestgoods.com/gucci-bags-c-5.html
Burberry Outlet Online,http://www.shopbestgoods.com/burberry-bags-c-6.html
Celine Outlet Online,http://www.shopbestgoods.com/celine-bags-c-7.html
Balenciaga Outlet Online,http://www.shopbestgoods.com/balenciaga-bags-c-8.html
Christian Dior Outlet,http://www.shopbestgoods.com/christian-dior-bags-c-9.html
Chloe Outlet,http://www.shopbestgoods.com/chloe-bags-c-10.html
Bvlgari Outlet,http://www.shopbestgoods.com/bvlgari-bags-c-11.html
Bally Outlet Online,http://www.shopbestgoods.com/bally-bags-c-12.html
coach Outlet Online,http://www.shopbestgoods.com/coach-bags-c-13.html
Michael Kors Outlet,http://www.shopbestgoods.com/michael-kors-bags-c-14.html
MCM Backpack Outlet,http://www.shopbestgoods.com/mcm-bags-c-15.html
Fendi Outlet,http://www.shopbestgoods.com/fendi-bags-c-16.html
Mulberry Outlet Online,http://www.shopbestgoods.com/mulberry-bags-c-17.html
Marc Jacobs Outlet Online,http://www.shopbestgoods.com/marc-jacobs-bags-c-18.html
Miu Miu Outlet,http://www.shopbestgoods.com/miu-miu-bags-c-19.html
Ysl Outlet,http://www.shopbestgoods.com/ysl-bags-c-20.html
Tory Burch Outlet,http://www.shopbestgoods.com/tory-burch-bags-c-21.html
Givenchy Outlet,http://www.shopbestgoods.com/givenchy-bags-c-22.html
Ferragamo Outlet,http://www.shopbestgoods.com/ferragamo-bags-c-23.html
Lancel Outlet,http://www.shopbestgoods.com/lancel-bags-c-24.html
Loewe Bags Outlet,http://www.shopbestgoods.com/loewe-bags-c-25.html
Tods Outlet,http://www.shopbestgoods.com/tods-bags-c-26.html
Paul Smith Outlet,http://www.shopbestgoods.com/paul-smith-bags-c-27.html
D&G Bags Outlet,http://www.shopbestgoods.com/dg-bags-c-28.html
Alexander Wang Outlet,http://www.shopbestgoods.com/alexander-wang-bags-c-29.html
Bottega Veneta Outlet,http://www.shopbestgoods.com/bottega-veneta-bags-c-30.html

Úterý˝ 9. září 2014

(P�idej vlastn� p��lohu k t�matu)

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakr�t t�i?

BTC Clicks banner