Neděle 19. dubna 2015

Související

Útok v Norsku <<

Norský útočník Breivik chodil po Oslu s pistolí v ruce

lidovky.cz - [15.09.2011]

Norský pravicový extremista Anders Breivik si před odpálením bomby v Oslu 22. července nerušeně chodil po norské metropoli s pistolí v ruce.


Více...

Zaujalo nás: Norský masakr. Tak ještě jednou si to shrňme

komentář na www.zvedavec.org - [29.07.2011]

Tak si to ještě jednou shrňme. Jsem takovej celkem obyčejnej norskej vohnout a sere mě, že mi vláda dělá z vlasti multikulti bordel. A tak jsem se rozhodl, že jim všem ukážu, zač je toho loket. Přestože mám v hlavě trochu guláš a nevím, jestli chci být dokonalým křesťanem, nebo zednářem, nebo CheGuevarou, tak cíl mám jasný- bomba a pak střílečka jako na Playstationu.


Více...

Stále více otazníků kolem masakru v Norsku

prvnizpravy.cz - [27.07.2011]

Média sice stvořila jednoduchý příběh, jakoby měla ve všem jasno, řada nesrovnalostí ale médii předkládanou verzi příběhu narušuje, mnohá - i policejní - sdělení si vzájemně protiřečí. Vybrali jsme několik zajímavých argumentů, které do oficiální linie příběhu nezapadají a mohou poukazovat na to, že Breivik možná nejednal sám za sebe.


Více...

K rozsahu norské tragédie přispěl nezájem pracovníků tísňové linky

ČT24 - [26.07.2011]

Podle nejnovějších informací týkajících se pátečního masakru na ostrově Utöya v Norsku mohli ke zpoždění zásahu proti vraždícímu střelci přispět zaměstnanci tísňové linky. Podle některých lidí, kteří na linku volali, byli v první chvíli odbyti s tím, že nemají blokovat linku, pokud nevolají ve spojitosti s útokem v centru Osla. Útočník Anders Breivik měl tak víc než hodinu na to, aby účastníky letního tábora postřílel. Obviněný se u soudu domáhal dalšího vyšetřování včetně toho, že 'existují další dvě buňky v jeho organizaci'." Nicméně dříve policii řekl, že jednal sám. Policie proto nemůže vyloučit, že měl Breivik komplice, proto nyní po údajných komplicích pátrá.


Více...

Oslo Police Conducted Bombing Exercise Days Before Terrorist Blast

prisonplanet.com - [22.07.2011]

In yet another example of how almost every major terror event is accompanied by a security drill focused around the same scenario, Oslo police were conducting a bombing exercise at a location near the Oslo Opera House just 48 hours before a terrorist blast hit a government building in the Norwegian capital.


Více...

Útok v Norsku proveden pod "falešnou vlajkou"

Czech Free Press - [23.07.2011]

Nedlouho před událostmi v Norsku vydalo americké Ministerstvo pro domácí bezpečnost (DHS - Department of Home Security) propagandistické video, charakterizující bílou americkou střední třídu jako potenciální teroristy a členy „bílé al-Kajdy“, což je termín vytvořený k tomu, aby si lidé spojili obrázek islámské teroristické skupiny vytvořené americkou CIA s „pravicovými extrémisty" v Americe.


Více...

Svědectví: Atentátník zabíjel s ledovým klidem

prvnizpravy.cz - [23.07.2011]

"Vytvořili jsme menší skupinky a bavili jsme se o tom, co se stalo v Oslo," řekla norská poslankyně Stine Renate Haheimová, která se tábora účastnila. Podle ní někdo po útoku v Oslo na ostrov zavolal a řekl, že tam míří jeden policista, který je chce vidět. "Někdo křičel 'Je tu policie, jsme všichni v bezpečí'," řekla. "Pak jsem viděla, jak ten policista šel dolů z kopce a začal střílet na lidi, na jednoho po druhém. Střelec měl policejní uniformu, to bylo asi nejděsivější. Byl klidný, vůbec neběžel, jen střílel lidi," vypověděla Haheimová.


Více...

V Norsku vraždil 32letý pravicový extremista a milovník Churchilla

iDNES.cz - [23.07.2011]

Vrah z norského ostrova Utoya byl identifikován jako Anders Behring Breivik, 32letý pravicový extremista. Nor, který vystudoval obchodní akademii, byl podle zahraničních médií stoupencem bratrstva Svobodných zednářů. Motiv jeho činu je zatím neznámý.


Více...

Masakr v Oslo spáchal zednář. Něco tady nehraje

prvnizpravy.cz, Adam B. Bartoš - [23.07.2011]

Příběh o šíleném střelci v Norsku dostává poněkud jiný rozměr. Média o něm mluví jako o křesťanském fundamentalistovi, byl ale svobodným zednářem.


Více...
BTC Clicks banner