Středa 27. května 2015

>>Korupce

Archív - Korupce
1 2 3 4 5 >

V pražském dopravním podniku zasahuje policie. Zapečetila kanceláře

iHNED.cz - [17.08.2012]

Do pražského dopravního podniku v pátek ráno dorazili policisté. Reagovali tak na trestní oznámení, která den před svým odvoláním z funkce předsedy představenstva a později generálního ředitele podal Vladimír Lich. Případ má na starosti pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.


Více...

Exclusive: Prosecutors, regulators close to making Libor arrests

Reuters - [22.07.2012]

Prosecutors and European regulators are close to arresting individual traders and charging them with colluding to manipulate global benchmark interest rates, according to people familiar with a sweeping investigation into the rigging scandal.


Více...

Leveson Inquiry: Murdoch 'threatened to drop Tories over Europe'

The Telegraph - [12.06.2012]

Rupert Murdoch threatened to stop his newspapers supporting Sir John Major unless the Government changed its policy on Europe, the Leveson Inquiry has heard.


Více...

Rath - poznámky a otázky

blog.ihned.cz, Jan Macháček - [24.05.2012]

Budou se teď velké ryby bát? To je právě otázka. Je to podobná úvaha jako ta na téma, na kolika místech na zeměkouli může najednou zasahovat americká armáda. Kolik podobně masivních operací jako v kauze Rath dokáže najednou dělat česká policie?


Více...

Skuteční kmotři. Pět rodin, které ovládají Česko

aktualne.cz, Erik Best - [14.05.2012]

"Petr Nečas si dává velký pozor, aby z jeho úst nezaznělo cokoli, co by poukazovalo na významnost Kellnera, Dospivy, Komárka a dalších - nejspíš proto, že si dobře uvědomuje, že mají mnohem větší moc než on sám." Novinář a vydavatel internetového zpravodaje Fleet Sheet Erik Best píše pro Aktuálně.cz o kmotrech i kmotříčcích českého byznysu a politiky.


Více...

Stát se vzdal miliard, méně dostane i Zelená úsporám 2

aktualne.cz - [22.04.2012]

Ministr financí Miroslav Kalouseknašel další zdroj peněz do poloprázdné státní pokladny - výnos z prodeje emisních povolenek, které si budou muset od příštího roku kupovat ČEZ, teplárny a další vybrané podniky, které vypouštějí skleníkový oxid uhličitý. Stát ovšem mohl vydělat mnohem víc, kdyby nesouhlasil s tím, aby firmy dostaly podstatnou část povolenek zdarma.


Více...

Astronauts condemn NASA’s global warming endorsement

Washington Examiner - [11.04.2012]

In an unprecedented slap at NASA’s endorsement of global warming science, nearly 50 former astronauts and scientists--including the ex-boss of the Johnson Space Center--claim the agency is on the wrong side of science and must change course or ruin the reputation of the world’s top space agency.


Více...

Piráti slaví, dostali tajnůstkáře Kalouska k soudu

aktualne.cz - [27.02.2012]

Pirátské straně se po sedmi měsících sporů podařilo dostat k soudu tajnůstkaření ministra financí Miroslava Kalouska. Jeho úřad už více než rok úspěšně odmítá poskytnout část informací o dlužnících a ztracených miliardách korun, které evidovala Česká konsolidační agentura, a odkazuje se při tom na obchodní tajemství.


Více...

V Severní Koreji by olomouckého autobusáka zastřelili

ceskapozice.cz - [16.02.2012]

Možná svobodomyslný, každopádně pak rozpustilý olomoucký šofér Roman Smetana před sněmovními volbami v roce 2010 počmáral nejméně třicet politických reklam na autobusech. Svůj protest proti „politickým elitám“ vyjádřil tak, že politikům přikreslil tykadla či parohy a připsal, co si o nich myslí, že jsou (lháři, zloději, korupčníci a prostitutky).


Více...

Novinář Kroupa o slovenských miliardářích z Penty a JT. Jde z toho hrůza

czechfreepress.cz - [04.02.2012]

Český investigativní novinář Janek Kroupa přijal pozvání slovenského deníku SME a na krátkém videu vysvětlil našim sousedům, že investiční skupina Penta funguje v podstatě jako zpravodajská služba, jež používá k prosazení svých zájmů totožné metody. Na Slovensku je stále aktuální kauza Gorila, obdoba české krakatice, popisující prorůstání organizovaného zločinu do vysokých politických pater.


Více...

NEPOCHOPENÝ

Plus 7 dni - [27.12.2011]

Extrémne drahá internetová stránka Slovenskej národnej galérie je vraj umenie. Webdizajnéri by za ňu nedali ani euro


Více...

Příběh vzniku korupčních vazeb - Proxio na magistrátu

piratskenoviny.cz - [20.12.2011]

Dnes se uzavírá "otevřené výběrové řízení" na tři zakázky celkem za částku přesahující tři čtvrtě miliardy korun. Jedná se o dodávku informačního systému Proxio pražskému magistrátu. Celý příběh systému Proxio ilustruje jakým způsobem se systémová korupce dostala do českých institucí. Pirátské noviny získaly výpověď whistleblowera, který nám popsal mechanismus vzniku miliardového tunelu. Čtěte dále.


Více...

Znásilnění? Ne, Strauss-Kahn je prý obětí léčky

tyden.cz - [01.12.2011]

Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn se stal obětí spiknutí, jehož součástí byla pokojská, která v New Yorku tvrdila, že ji znásilnil. Je o tom přesvědčen francouzský novinář Michel Taubmann, který to vyjádřil v knize, jež se začala prodávat ve Francii. S podobnou tezí přišel nedávno i americký novinář Edward Epstein.


Více...

Veolia užívá kanalizaci města, za kterou neplatí

CT24.cz - [27.09.2011]

Malé středočeské město Nové Strašecí se pravděpodobně stalo další obětí tzv. "vodárenského byznysu". Město totiž vlastní kanalizační potrubí, o jehož samotný provoz a výběr stočného se ale stará někdo jiný - firma Veolia. Ta nejenže zde podniká bez platného povolení, ale dokonce se již delší dobu nehodlá o daný výdělek s městem dělit. Středočeské vodárny tak začaly v roce 2004 jeho potrubí používat bez smlouvy a zadarmo.


Více...

'Agresivní' moderátor Železný zaskočil nového šéfa ČT

lidovky.cz - [23.09.2011]

Takhle si svoje první setkání se zpravodajstvím ČT nově zvolený ředitel televize Petr Dvořák nepředstavoval. Hned po volbě přijal pozvání do pořadu Události, komentáře, kde na něj velmi rázně “nastoupil“ moderátor Jakub Železný. Dvořák označil jeho výkon za neprofesionální.


Více...

Nový šéf ČT Dvořák lhal. Byl řádným členem KSČ

lidovky.cz - [22.09.2011]

Pár hodin po zvolení, v prvním vystoupení v České televizi, lhal nový generální ředitel Petr Dvořák o své minulosti. Usvědčují ho dokumenty z Národního archivu, které mají LN k dispozici.


Více...

Tvůrci her „zneužívají“ dotace a daňové úlevy. Jde o miliardy dolarů

bonusweb.cz - [21.09.2011]

Odpůrci videoher mají další munici. Herní vydavatelé a vývojáři totiž mají přístup k obrovské nabídce dotací, daňových úlev a bonusů. Kvůli slevám a pobídkám se celé firmy stěhují z Evropy do USA.


Více...

OZNÁMENÍ KORUPCE MÁ BÝT PROTIZÁKONNÉ

eps - Ekologický právní servis - [31.08.2011]

Česká republika kvůli korupci přichází ročně o desítky, možná stovky miliard. Úředník, který bude chtít nahlásit korupční jednání, však bude muset porušit zákon. Vláda dnes schválila věcný záměr zákona o úřednících a zaměstnancích veřejné správy, ve kterém znemožňuje legální cestou nahlásit korupci.


Více...

Rumsfelda je možné žalovat za mučení Američanů v Iráku

novinky.cz - [09.08.2011]

Odvolací soud ve Spojených státech připustil žalobu proti bývalému ministrovi obrany Donaldu Rumsfeldovi za nařízení, která umožňovala americkým vojákům v Iráku mučit své spoluobčany. Informovala o tom v úterý stanice CNN. Soud se nezabýval pravdivostí obvinění ze strany žalujících, ale pouze tím, zda je jejich žaloba přijatelná.


Více...

Ministerstvo velkoryse odpustilo miliardy pokut za zneužité dotace

iDNES.cz - [20.06.2011]

Ministerstvo financí je nebývale štědré při odpouštění sankcí za zneužité dotace. Ukázal to audit Nejvyššího kontrolního úřadu. Z 34,5 miliard pokut ministerstvo odpustilo 31,1 miliard korun. Podnikatelé navíc nemusí v řadě případů zneužité dotace vracet.


Více...
1 2 3 4 5 >
BTC Clicks banner